Historia samochodu

Samochód wyprodukowany przez Olds Motor Vehicle Company - jedna z najstarszych firm zajmujących się produkcją samochodów. Firmę założył Ransom E. Olds w stanie Michigan (USA) w 1897 roku. Zakłady Oldsa były pierwszym masowym producentem samochodów w USA.

Make a date with 88

„Make a Dete with The 88” - Weź na randkę Osiemdziesiątkę Ósemkę tak Firma reklamowała nowy model samochodu w 1949 r. Każdy kto go kupił od razu stawał się Królem Szos. Zapewniał to pięciolitrowy silnik V8, 135 koni i automatyczna czterobiegowa skrzynia biegów. Tak duża moc sprawiała, przy masie ponad 1700 kg konkurenci zostawali przy starcie na światłach daleko w tyle. Luksusowe wnętrze z trzyosobowymi kanapami i jak na ówczesne czasy nowoczesna karoseria, a do tego przystępna ( nieco ponad 2000 dolarów ) cena sprawiła, że Oldsmobile 88 stał się najpopularniejszym modelem tej marki. To dzięki połączeniu zalet modeli Oldsmobile 76 i 98 oraz nowej konstrukcji silnika powstał Oldsmobile 88 Rocket – Rakieta – Najgorętszy numer na autostradzie. Nie na darmo Ike Turner mąż Tiny nagrał w 1951 roku piosenkę „Rocket 88”.

Prezentowany model został sprowadzony z USA w latach sześćdziesiątych i od tamtej pory pozostaje w rękach jednego właściciela Zygfryda Jacyno. To dzięki jego miłości do tej marki możemy cieszyć się Oldsmobilem do dziś. Traktowany jak członek rodziny uczestniczy w we wszystkich ważnych wyrażeniach - śluby, porody, chrzciny a niestety i pogrzeby. Zawsze gotów do drogi i jak za czasów swojej młodości potrafi zostawić konkurentów na światłach.